Kadınlar Günü

Kadınlar Günü

Kadınlar Günü

Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadının gücünü, birlik ve beraberliğini gördüğümüz tüm dünyanın kutladığı özel günlerden biri.Bir kutlamadan çok daha fazlası olan bugünün ortaya çıkışı ise şu şekilde oluyor;
Aslında hüzünlü bir hikaye yatar altında. İlk kez, 1857 yılında New York’ta kadın tekstil işçileri ağır çalışma koşullarından dolayı greve giderler. Bu grevin başka fabrikalara da sıçramasından korktukları için patronlar, işçileri fabrikaya kilitler ve barikatlar kurar. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda çoğu kadın olmak üzere 129 işçi can verir. İşçilerin cenaze törenine ise 100 bini aşkın kişi katılır. New York ve diğer eyaletlerdeki kadınlar mücadelesine devam eder ve en sonunda 1909 yılında 20 Şubat’ta ilk büyük “Kadınlar Günü” kutlaması yapılır.

Bu anlamlı ve özel günde kendinize ve sevdiğiniz kadınlara en güzel, en şık ve en anlamlı hediyeyi seçmek çok özel ve bir o kadar da titizlik gerektiren bir iş. Dünya kadınlar gününde, güzel gönüllü, güçlü kadınlarımıza kaçırılmayacak fırsatlar ve birbirinden özel hediye seçenekleri hazırladık…Avon’un yeni parfümü Herstory, güçlü kadınların hikayelerinden ilham alınarak tasarlandı. Hayal kurmaktan hiç vazgeçmeyen kadınlar için tasarlanan ve tüm kadınlara ilham veren bir parfüm. Pembe biberin gücü, mor zambağın cesareti ve paçulinin karakteri bu kalıcı parfümde!

Kendinizi veya sevdiklerinizi mutlu edecek kadınlar günü hediyeleri için
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kategorimizi inceleyin.

Dünyayı güzelleştiren tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun…